niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaUSAFlorydaWeterani zostaną nauczycielami

Weterani zostaną nauczycielami

Floryda nadal walczy z problemami kadrowymi w szkołach, a dokładnie z brakami w zatrudnieniu wśród nauczycieli. W stanie nadal brak chętnych do pracy na tym stanowisku, dlatego Stanowy Departament Edukacji (DOE) szuka nowych rozwiązań problemu. Jednym z ostatnich jest propozycja rekrutacji weteranów na tymczasowych nauczycieli.

Trudności z rekrutacją nauczycieli na Florydzie ma rozwiązać nowy program dający weteranom licencję do uprawiania zawodu na ograniczonych warunkach. Fot. Archiwum WEM

Zgodnie z propozycją gubernatora Florydy Rona DeSantisa, DOE miałoby umożliwić byłym wojskowym otrzymanie tymczasowego, pięcioletniego certyfikatu nauczycielskiego, który uzyskiwaliby razem z tytułem licencjata. Pozwoliłby on weteranom pracować w roli nauczycieli-mentorów przez minimum dwa lata.

Projekt zakłada, że – by kwalifikować się do pracy na tym stanowisku – weterani muszą odbyć co najmniej cztery lata służby wojskowej z honorowym lub medycznym zwolnieniem, zdobyć co najmniej 60 punktów uniwersyteckich ze średnią ocen 2.5, uzyskać pozytywny wynik na egzaminie przedmiotowym na Florydzie oraz pomyślnie przejść weryfikację rekordu kryminalnego. Warto zauważyć, że zainteresowani weterani nie muszą posiadać dyplomu ukończenia college’u – w momencie składania wniosku powinni się jedynie zapisać na studia licencjackie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -