środa, 22 marca, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsNowa ustawa chroniąca klimat

Nowa ustawa chroniąca klimat

Massachusetts zrobiło właśnie kolejny krok, który przybliżyć ma stan do celu, jakim jest zerowa emisja gazów cieplarnianych netto do 2050 roku. Gubernator podpisał w czwartek 11 sierpnia ustawę o ochronie klimatu. Ma ona zachęcać do inwestycji w obszarze rozwoju morskiej energii wiatrowej i słonecznej, a także dawać niektórym lokalnym władzom – na razie 10 miejscowościom – możliwość ograniczenia wykorzystania paliw kopalnych w projektach budowlanych.

Przełomowa ustawa, którą podpisał republikański gubernator Charlie Baker, wprowadza w życie wiele projektów mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Fot. Flickr

Równocześnie ustawa zwiększyłaby do 3,500 dolarów upust na zakup i leasing niektórych pojazdów osobowych o zerowej emisji, a także oferowałaby dodatkowe 1,000 dolarów nabywcom decydującym się na zakup pojazdów napędzanych gazem. Przełomowe prawodawstwo nakazuje dodatkowo, by wszystkie nowe pojazdy sprzedawane od 2035 roku były bezemisyjne.

Zapisy ustawy zakładają również przejście całej floty tranzytowej Massachusetts Bay Transportation Authority do zerowej emisji już do roku 2040. Ponadto pozwoli ona dodatkowo wykorzystać grunty rolne pod budowę paneli słonecznych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -