niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsProjekt Polskiego Klubu w Bostonie rozpatrzony negatywnie: billboardu nie będzie

Projekt Polskiego Klubu w Bostonie rozpatrzony negatywnie: billboardu nie będzie

Ponaddwuletnie starania Polskiego Klubu w Bostonie o zgodę na umieszczenie billboardu reklamowego na terenie klubu skończyły się fiaskiem. Podczas posiedzenia w tej sprawie, które odbyło się pod koniec lutego br., Komisja Odwoławcza ds. Zagospodarowania Przestrzennego odrzuciła przewagą głosów 5 do 2 projekt Polskiego Klubu.

Polski Klub w Bostonie istnieje od ponad 80 lat, jednak w ostatnich czasach zmaga się z trudnościami finansowymi. Rozwiązaniem tych problemów miał być billboard reklamowy umieszczony na terenie posiadłości, jednak nie zgodziły się na to władze miasta. Fot. Archiwum PC

Władze klubu argumentowały, że billboard mógłby przynieść klubowi, zmagającemu się z problemami finansowymi i koniecznością przeprowadzenia remontów, znaczące korzyści finansowe, pozwalające na pokrycie, przynajmniej częściowe, kosztów utrzymania i renowacji. W szczególności pozyskane w ten sposób środki miały być wykorzystane na kuchnię umożliwiającą serwowanie gościom Polskiego Klubu pełnych posiłków. „Mieliśmy nadzieję, że ten billboard zostanie zatwierdzony przez miasto” – czytamy w informacji prasowej przekazanej przez Polski Klub po lutowym posiedzeniu Komisji.

Władze Klubu dziękują też wszystkim, którzy pomagali w tym procesie, pisali listy, dzwonili i uczestniczyli w spotkaniach. Mimo iż starania te się nie powiodły, to udowodniły, że wokół Polskiego Klubu w Bostonie jest społeczność, której wciąż dobro tego miejsca leży na sercu i która chce, aby Polski Klub jak najdłużej był częścią ich okolicy.

Zarząd Polskiego Klubu zachęca też do wspierania Polskiego Klubu, przy czym podkreśla, że wsparcie to może przybierać różnorakie formy. „W międzyczasie, jeśli chcesz wesprzeć Polski Klub, przyjdź na drinka (i przyprowadź znajomych). Wynajmij salę na rodzinne wydarzenie. Zapraszamy też do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez nas, a obecnie szukamy wolontariuszy do pomocy w planowaniu Polskiego Festiwalu w maju. Upewnij się, że twoje członkostwo w Polskim Klubie jest aktualne i poleć członkostwo swoim polskim znajomym i rodzinie. Przekaż darowiznę” – czytamy w komunikacie.

„Nie wyszło tak, jak sobie tego życzyliśmy, ale to nie powstrzyma nas przed dbaniem o to, by Polski Klub nie tylko przetrwał, ale i się rozwijał” – zapewnia zarząd Polskiego Klubu.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -