niedziela, 2 października, 2022
Strona głównaUSAMassachusettsRekordowa sprzedaż broni w Massachusetts

Rekordowa sprzedaż broni w Massachusetts

Massachusetts odnotowuje nowe rekordy sprzedaż broni palnej. Mieszkańcy stanu, który do tej pory nie był znany ze szczególnego entuzjazmu do niej, zaczęli kupować ją na najwyższą w ciągu ostatnich dwóch lat skalę. Zakupy zdominowane zostały przez pistolety.

Sprzedaż broni w stanie Massachusetts wzrosła o ponad 50% na przełomie ostatnich kilku lat. Fot. Archiwum WEM

Jak wynika z danych stanowych WBUR, handlujący bronią palną na terenie stanu w latach 2020-2021, sprzedali jej prawie 276,000 sztuk, z czego 64% stanowiła broń ręczna. Jest ona najczęściej kupowana w celu samoobrony. Kolejne 23% stanowiły karabiny. W sumie sprzedaż broni w Massachusetts w zeszłym roku wzrosła o 57% – w porównaniu z rokiem 2019. Co ciekawe, podwoiła się ona także w porównaniu z wynikami z minionej dekady.

Sytuacja z Massachusetts jest odzwierciedleniem ogólnokrajowego trendu. Po spadku sprzedaży broni w trakcie prezydentury Trumpa Amerykanie zaopatrują się w nią w rekordowych ilościach. Przyczyniła się do tego m.in. pandemia Covid-19, o czym wspominają sami sprzedawcy. Jak wynika z ich relacji, wielu z klientów nabywających broń po raz pierwszy w życiu zrobiło to właśnie w czasie pandemii, z poczucia zagrożenia.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -