poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsPod koniec sierpnia na Boston University odbędzie się Festiwal Ukraiński

Pod koniec sierpnia na Boston University odbędzie się Festiwal Ukraiński

Sky Philanthropy, Boston University’s Center for the Study of Europe oraz lokalna społeczność ukraińska zaprasza wszystkich na pierwszy w historii Bostonu Festiwal Ukraiński, podczas którego obchodzone będzie Święto Niepodległości Ukrainy. Festiwal odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, na jednym z największych uniwersytetów w kraju – Boston University. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Festiwal Ukraiński, który odbędzie się 27 sierpnia na Boston University, będzie okazją do dobrej zabawy, poznania ukraińskiej kultury i kuchni oraz okazania solidarności z ukraińską społecznością. Fot. Materiały organizatorów

Festiwal będzie okazją do prezentacji społeczności Bostonu i okolic bogactwa i różnorodności ukraińskiej kultury. Ukraińskie instrumenty, takie jak „sopilka” (rodzaj ukraińskiego fletu) czy „bandura”, narodowy taniec „hopak”, ukraińskie pieśni ludowe, klasyczne i nowoczesne, tradycyjne stroje ludowe, ozdobione ozdobnym ręcznie robionym haftem – „wyszywanka” i wiele więcej – to wszystko będą mogli zobaczyć na własne oczy uczestnicy festiwalu.

Głównym celem festiwalu jest podnoszenie świadomości na temat kultury Ukrainy, wspieranie niepodległości Ukrainy, prezentowanie solidarności wielu różnych narodów z narodem ukraińskim oraz pielęgnowanie tradycji narodowych, zwłaszcza w tych trudnych czasach, kiedy rosyjski reżim totalitarny próbuje wymazać Ukrainę z istnienia. Fundusze zebrane podczas festiwalu zostaną przekazane na kilka celów humanitarnych, w tym na Szpital Dziecięcy Okhmatdyt oraz na pomoc ukraińskim uchodźcom w Stanach Zjednoczonych.

Publiczność będzie mogła cieszyć się letnimi koncertami na świeżym powietrzu na dwóch scenach, tańcem ludowym i muzyką, pokazem mody, ukraińskimi wypiekami i tradycyjną kuchnią. Organizatorzy zapewniają, że zadbają też o atrakcje dla dzieci, a lokalni artyści i rzemieślnicy będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: zespół taneczny „Syzokryli”, zwycięzca „The Voice Kids” Ołeksandr Zazaraszwili, słynna ukraińska sopranistka Olga Lisovska, Grupa Muzyczna Ludmiła Kowalska, wirtuozi skrzypiec: Olga Patramanska, Oleksandr Vavilov i Natasha Dukach, śpiewacy: Mykhailo Shirpal i Ilya Demba, znany baryton David Gvinianidze, studio dla dzieci MAF, tancerze Zhenya Didenko i Leon Turetsky oraz inni.

Festiwal będzie transmitowany na żywo na kilku platformach społecznościowych i kanałach YouTube.

Uczestnictwo w festiwalu to okazja nie tylko do dobrej zabawy i lepszego poznania ukraińskiej kultury, ale też do okazania solidarności z walczącą o swą wolność Ukrainą.

Aby zarejestrować swój udział i ewentualnie przekazać dowolne darowizny, należy odwiedzić Facebook – Boston Annual Ukrainian Festival & Independence Day; Instagram – Boston_ukrainian_festival lub stronę internetową www.SkyPhilanthropy.org.

Osoby, które zarejestrują się, by otrzymać darmowe bilety, dostaną także bonus w postaci zniżki parkingowej, a także zostaną automatycznie zapisane do loterii, w której można będzie wygrać wyjątkową nagrodę – dzieło ukraińskiej sztuki.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -