niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRuszyła linia i strona dla osób potrzebujących aborcji

Ruszyła linia i strona dla osób potrzebujących aborcji

Prawodawcy Connecticut nadal działają w celu zapewnienia jak największej liczbie osób dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Ma w tym pomóc dedykowany portal informacyjny i linia telefoniczna.

Od momentu odwrócenia wyroku w sprawie Roe v. Wade przez Sąd Najwyższy USA gubernator Ned Lamont uruchomił liczne inicjatywy dające kobietom, w tym spoza Connecticut, szerszy dostęp do aborcji. Fot. Facebook/GovNedLamont

Connecticut uruchomiło w piątek 5 sierpnia stronę internetową i linię telefoniczną, które mają ułatwić osobom potrzebującym aborcji dostęp do zabiegu. Gubernator Ned Lamont ogłosił wprowadzenie nowych środków w ramach odpowiedzi na decyzję Sądu Najwyższego, unieważniającą Roe v. Wade.

Jak poinformowali urzędnicy stanowi, zarówno numer 1-866-CTCHOICE (1-866-282-4642), jak i portal.ct.gov/reproductiverights są już aktywne. Można za ich pośrednictwem uzyskać niezbędne informacje na temat praw reprodukcyjnych i placówek wykonujących aborcję na terenie Connecticut.

Uruchomienie linii i strony jest najnowszą akcją, jaką podjęli prawodawcy z Connecticut. Już od 1 lipca – zaledwie kilka dni po historycznym wyroku SM – uchwalili ustawę, która chroni lokalnych dostawców usług medycznych przed konsekwencjami prawnymi, wynikającymi z pozastanowych przepisów dotyczących aborcji. Równocześnie prawodawstwo chroni również pacjentki, które podróżują do Connecticut w celu dokonania aborcji – nawet jeśli pochodzą ze stanu z prawnymi ograniczeniami.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -