poniedziałek, 28 listopada, 2022
Strona głównaUSANowy JorkSzkolny budżet NYC do zmiany

Szkolny budżet NYC do zmiany

Nowy Jork będzie musiał wprowadzić poprawki do miejskiego budżetu. Urzędnicy będą musieli uwzględnić w nich orzeczenie sądu z piątku 5 sierpnia. Zgodnie z opinią sędziego z Manhattanu miasto Nowy Jork musi zmienić budżet na szkoły publiczne, ponieważ został on ukończony z naruszeniem stanowego prawa.

Rodzice pozwali miasto za niezgodne z prawem uchwalenie budżetu szkolnego, z którego obcięto 200 milionów dolarów. Fot. Archiwum WEM

Administracja burmistrza Erica Adamsa planowała obciąć 200 milionów dolarów z 37 miliardowego budżetu nowojorskiego Departamentu Edukacji, powołując się na spadek w liczbie zapisów nowych uczniów do szkół. Zareagowali na to rodzice i nauczyciele, wystosowując pozew. Argumentowali w nim, że budżet został przyjęty przy użyciu niewłaściwej procedury.

Sędzia Lyle Frank przychylił się do ich wniosku. W orzeczeniu stwierdził, że pełniący aktualnie urząd kanclerza szkół David Banks niesłusznie powołał się na zapisy prawne, które uniemożliwiły społeczny sprzeciw wobec budżetu, do czasu jego przyjęcia. Orzeczenie wydane przez sędziego Franka cofnęło budżet DOE do poziomu z roku 2022. Ma on obowiązywać do momentu, w którym Rada Miejska i burmistrz NYC nie ustalą nowego finansowania.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -