wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaUSAFlorydaKoniec funduszy HAF dla właścicieli domów

Koniec funduszy HAF dla właścicieli domów

Floryda jest jednym ze stanowych liderów w kwestii wykorzystania środków na pomoc właścicielom domów z kredytem, którzy zmagają się z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19. Z Florida Homeowner Assistance Fund (HAF) rozdysponowanych zostało już ponad 277 milionów dolarów całkowitej pomocy, która trafiła do ponad 9,900 potrzebujących. Z puli tej w samym pierwszym tygodniu sierpnia przyznano 31 milionów dolarów.

W ramach programu HAF przeznaczono prawie 300 milionów na pomoc osobom, które z powodu pandemii mają trudności w spłaci kredytów hipotecznych. Fot. Archiwum WEM

Skuteczność programu HAF pozwoliła powstrzymać wiele przejęć nieruchomości, dzięki czemu mieszkańcy mogli pozostać swoich domach, unikając eksmisji. Składanie wniosków do kolejnych etapów przyznawanego wsparcia nadal trwa, jednak funduszy może nie wystarczyć dla wszystkich potrzebujących. Jak zaznaczył sekretarz Florida Department of Economic Opportunity (DEO) Dane Eagle, liczba wniosków złożonych przez chętnych do skorzystania z pomocy przewyższyła już kwotę, którą dysponował program HAF. Oznacza to, że fundusze z całą pewnością zostaną wydane do ostatniego dolara, ale też nie wszyscy chętni będą mogli z nich skorzystać. Urzędnicy zachęcają mieszkańców stanu do przyspieszenia składania wniosków.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można pod adresem floridajobs.org.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -