wtorek, 21 marca, 2023
Strona głównaUSAFlorydaFloryda ostrzega rodziców przed książkami

Floryda ostrzega rodziców przed książkami

Kwestie związane z tematyką przynależności rasowej i społeczności LGBTQ po raz kolejny stały się przyczyną regulacji wprowadzanych w niektórych szkołach na terenie Florydy. Tym razem przybrały one postać ostrzeżeń dodanych do ponad 100 książek w jednym z okręgów szkolnych w południowo-zachodnim rejonie Florydy.

Na podręcznikach pojawiły się ostrzeżenia dla rodziców w formie naklejki, sugerującej, że podręcznik wg niektórych członków społeczeństwa nie jest odpowiedni dla uczniów. Fot. Florida Freedom Project

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez organizację non-profit Florida Freedom to Read Project, szkoły publiczne hrabstwa Collier, dzielnicy obejmującej część miejscowości Naples, dodały oznaczenia zarówno na fizycznych kopiach książek, jak i w internetowym katalogu o nazwie Destiny. Jak dokładnie wygląda kontrowersyjne oznaczenie? Mają one formę papierowych naklejek, umieszczanych na zewnętrznej okładce. Na górze etykiety zamieszczone zostało ostrzeżenie skierowane do rodziców. Jak można na nim przeczytać, zawiadomienie ma na celu poinformowanie opiekunów o tym, że dana książka została uznana przez niektórych członków społeczności za nieodpowiednią dla uczniów.

Według PEN America, organizacji non-profit zajmującej się promowaniem wolności słowa, w sumie 110 książek zostało oznaczonych charakterystycznymi etykietami.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -