niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSANowy JorkPolio w ściekach Nowego Jorku

Polio w ściekach Nowego Jorku

Nowojorscy urzędnicy służby zdrowia nie mieli dobrych wiadomości w piątek 12 sierpnia dla mieszkańców metropolii. W ściekach miejskich wykryto polio, co sugerować może lokalny obieg wirusa. W opinii komisarz ds. zdrowia stanu Nowy Jork dr Mary Bassett wyniki te są alarmujące.

Dr Mary Bassett, komisarz ds. zdrowia stanu Nowy Jork, uznała wykrycie wirusa polio w miejskich ściekach jako alarmujące. Fot. Biuro gubernatora stanu Nowy Jork

Jak podkreśliła Bassett, na każdy zidentyfikowany przypadek paraliżu polio mogą przypadać setki innych, niewykrytych. Najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia – zarówno u dorosłych, jak i dzieci – jest bezpieczne i skuteczne szczepienie.

W niektórych przypadkach polio może prowadzić do trwałego paraliżu rąk i nóg, a nawet do śmierci. Właśnie dlatego sytuacja jest tak poważna. Urzędnicy służby zdrowia apelują do osób, które jeszcze nie przyjęły szczepień, by zrobiły to jak najszybciej.

Jak wynika z danych służby zdrowia, liczba rutynowych szczepień wykonywanych u dzieci spada w Nowym Jorku od 2019 roku. Zwiększa to ryzyko wybuchu epidemii. Około 14% nowojorskich dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat nie ukończyło serii szczepień przeciwko polio, co oznacza, że nie są w pełni chronione przed wirusem.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -