sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutMieszkańcy muszą oszczędzać wodę

Mieszkańcy muszą oszczędzać wodę

Utrzymującą się nadal w Connecticut susza zmusiła stanowych urzędników do działania. Podjęli decyzję o wystosowaniu wniosku o ograniczenie zużycia wody do mieszkańców pięciu większych miast na wybrzeżu. Powinno ono zostać ograniczone o 15%.

O ograniczenie zużycia wody zwrócono się między innymi do mieszkańców Clinton. Fot. Lopnet

Connecticut Water zwróciło się do osób mieszkających w Clinton, Guilford, Old Saybrook, Madison i Westbrook. W sprawie głos zabrał Craig Patla, wiceprezes ds. świadczenia usług w CW. Stwierdził, że sytuacja związana jest z sezonem wakacyjnym – wybrzeże jest wyjątkowo popularną destynacją urlopową. Zgodnie z jego oceną nadszedł czas, by działać, nie czekając negatywne skutki odwlekania decyzji, które z pewnością pojawiłyby się za kilka tygodni.

Wybrzeże nie jest jedynym obszarem Connecticut, w którym mieszkańcy powinni ograniczyć zużycie wody. Z podobną prośbą zwróciło się także Norwich Public Utilities. Jak stwierdził Chris LaRose, dyrektor generalny NPU, sytuacja nie jest jeszcze dramatyczna, jednak może się pogorszyć, jeśli w ciągu najbliższych czterech do pięciu tygodni zużycie wody nie zostanie zmniejszone.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -