poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaUSANew JerseyGubernator apeluje o audyt NJCU

Gubernator apeluje o audyt NJCU

Gubernator Phil Murphy nakazał stanowemu organowi nadzorczemu zbadanie kondycji finansowej New Jersey City University. Decyzja jest następstwem doniesień o wyjątkowo niekorzystnej sytuacji finansowej szkoły. Z informacji wynika, że szkoła stanowa wyczerpała swoje rezerwy i pogrążyła się w długach.

Stanowy uniwersytet wyczerpał ponad 100 milionów rezerw i popadł w długi, co przyczyniło się do zlecenia audytu finansowego przez gubernatora stanu. Fot. facebook.com/NewJerseyCityUniveristy

Murphy podjął działania około miesiąca po tym, jak uniwersytet ogłosił kryzys finansowy, a pełniąca od lat funkcję rektora Sue Henderson, zrezygnowała 1 lipca ze swojego stanowiska. Sytuację NJCU skomentował kontroler stanowy Kevin Walsh. Zwrócił uwagę na to, że kryzys może wynikać w pewnym stopniu z pandemii Covid-19. Jednak jest ona jedynie częściowo odpowiedzialna za zaistniałą sytuację. Jak podkreślił, problemy w NJCU wydają się poprzedzać pandemię i sięgają prawie dekady wstecz.

Uniwersytet przyjął pod koniec czerwca 90-dniowy budżet tymczasowy, który miał dać szkole czas na znalezienie rozwiązań kryzysowej sytuacji. Niedługo potem rozpoczęły się zwolnienia. Uniwersytecki senat złożył wotum nieufności przeciwko Henderson we wrześniu zeszłego roku, zarzucając rektorce, że podjęte w trakcie jej kadencji decyzje całkowicie wyczerpały 101 milionów dolarów szkolnych rezerw finansowych i wepchnęły placówkę w miliony dolarów zadłużenia.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -