czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPremie dla kluczowych pracowników pandemicznych

Premie dla kluczowych pracowników pandemicznych

Nawet do 1,000 dolarów premii będzie dostępne dla kwalifikujących się pracowników sektora prywatnego w Connecticut, którzy byli zatrudnieni na kluczowych stanowiskach podczas szczytu pandemii COVID-19. W piątek 5 sierpnia ruszyła nowa strona internetowa, za pośrednictwem której można składać wnioski o dofinansowanie.

Premie dostępne będą między innymi dla personelu medycznego i osób, które pracowały w trakcie szczytu pandemii. Fot. Archiwum WEM

Aby zakwalifikować się do premii, pracownicy muszą spełniać określone kryteria, m.in. finansowe – ich roczne zarobki nie mogą przekroczyć 149,999 dolarów. Program dofinansowań pandemicznych – o całkowitej wartości 30 milionów dolarów – ma oficjalnie ruszyć w drugim tygodniu sierpnia.

Finansowanie tego kluczowego programu zostało uwzględnione w nowym budżecie stanowym. Został on zatwierdzony na początku 2022 roku decyzją kontrolowanego przez przedstawicieli Partii Demokratycznej Zgromadzenia Ogólnego i gubernatora Neda Lamonta. Wsparcie finansowe w ramach programu – potocznie nazywane „wynagrodzeniem bohatera” – ma zostać przekazane kluczowym społecznie pracownikom, którzy nie przerwali swojej pracy nawet w początkach pandemii Covid-19. Mowa tu m.in. o zatrudnionych w sklepach spożywczych i pozarządowym personelu medycznym. Są to osoby, które pracowały w terminie od 10 marca 2020 roku do 7 maja 2022 roku i nie mogły przejść na formę pracy zdalnej.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -