sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowojorski Departament Zdrowia chce, aby mieszkańcy Nowego Jorku zdrowiej się odżywiali

Nowojorski Departament Zdrowia chce, aby mieszkańcy Nowego Jorku zdrowiej się odżywiali

„Eat A Whole Lot More Plants” to hasło nowej kampanii, z którą w maju wystartował Departament Zdrowia Nowego Jorku. Jej celem jest przekonanie nowojorczyków do włączenia większej ilości produktów pełnoziarnistych – takich jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i fasola – do ich diety.

Nowa kampania miejskiego departamentu zdrowia ma skłonić nowojorczyków do jedzenia większej ilości warzyw. Fot. Flickr

Akcja ma poprawić zdrowie mieszkańców metropolii. Jak przekonują urzędnicy, zrównoważona i zróżnicowana dieta to świetny sposób na poprawę samopoczucia, ale też wsparcia w walce z takimi schorzeniami jak cukrzyca typu 2.

Program ma edukować nowojorczyków mieszkających w rejonach o gorszej dostępności do pełnowartościowej żywności oraz informacji na temat zdrowych alternatyw.

Warto zaznaczyć, że kampania zachęcająca od jedzenia warzyw jest realizacją planów burmistrza NYC Erica Adamsa, dotyczących poprawy jakości żywienia mieszkańców Nowego Jorku i walki ze zmianami klimatycznymi. W jego ramach w szkołach publicznych w Nowym Jorku w piątki zaczęły pojawiać się posiłki na bazie roślin, a agencje miejskie pracują nad obniżeniem emisji dwutlenku węgla z zakupów żywności o 33%.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -