niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsFałszywe wnioski o zasiłek

Fałszywe wnioski o zasiłek

Fałszywe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w Massachusetts mogą zniekształcać tygodniowe zestawienia danych dotyczące bezrobocia w USA. Przed skutkami sytuacji ostrzegali w środę 17 maja ekonomiści. Alarmowali, że może ona utrudnić uzyskanie klarownego obrazu rynku pracy w ostatnich tygodniach.

Gwałtowny wzrost fałszywych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Massachusetts zniekształcił ogólnokrajowe dane odnośnie do stopy bezrobocia z początku maja. Fot. Pix4free.org

Gwałtowny wzrost liczby wniosków o zasiłek w Massachusetts spowodował skok w statystykach w tygodniu zakończonym 6 maja. Przełożyło się to najwyższy wynik od 30 października 2021 roku.

Jak poinformował Massachusetts Department of Unemployment Assistance, w stanie odnotowano wzrost liczby oszust związanych z wnioskami o zasiłek dla bezrobotnych. Mają one polegać na próbach uzyskania dostępu do aktywnych kont UI (unemployment insurance) lub ubiegania się o nie na podstawie skradzionych danych osobowych. Oszuści chcą w ten sposób uzyskać zasiłek dla bezrobotnych.

Według analizy tygodniowych danych o liczbie wniosków przeprowadzonej przez JPMorgan, proceder mógł rozpocząć się jeszcze wcześniej niż na początku maja, gdy liczba składanych wniosków podskoczyła o 45.6%.

Warto dodać, że stopa bezrobocia w USA jest obecnie najniższa od 53 lat i wynosi 3.4%.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -