wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaUSANew JerseySpadek wpływów podatkowych

Spadek wpływów podatkowych

Jak w środę 17 maja przekazali stanowi eksperci ds. budżetu, New Jersey będzie musiało zmierzyć się ze spadkami przychodów z podatku. Z najnowszych danych wynika, że stan zbierze około 2 miliardy dolarów mniej w bieżącym roku podatkowym, jak i nadchodzących latach. Równocześnie – jak zakładają urzędnicy – poprzednie lata boomu dochodowego pozwolą New Jersey bez większych problemów poradzić sobie z niedoborem.

Dochody z podatków w obecnym roku fiskalnym wyniosą o 2 miliardy dolarów mniej niż zakładano. Fot. Wikimedia

Co sytuacja oznacza w praktyce? Jak wynika z informacji przekazanych Komisji Budżetowej Zgromadzenia przez skarbniczkę New Jersey Liz Muoio, New Jersey będzie mierzyło się ze zmniejszeniem nadwyżki dochodów – z 10 miliardów dolarów na 8.

Sytuacja spowodowana jest głównie gorszymi niż oczekiwano poborami podatku dochodowego brutto w kwietniu. Muoio przypisała spadek słabym wynikom na giełdzie i znacznemu obniżeniu stanowych podatków od zysków kapitałowych. Przychody te spadły o co najmniej 55%.

Urzędnicy oczekują, że stan zbierze około 52.8 miliarda dolarów wpływów podatkowych w roku podatkowym 2023 i 2024 – rozpoczynającym się 1 lipca.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -