sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNietrzeźwi kierowcy głównym zagrożeniem na drogach

Nietrzeźwi kierowcy głównym zagrożeniem na drogach

Zgodnie z niedawno opublikowanym rocznym raportem policji stanowej, w którym przeanalizowano śmiertelne zdarzenia drogowe z roku 2021, nietrzeźwi kierowcy – po spożyciu alkoholu bądź narkotyków – są obecnie główną przyczyną śmiertelnych wypadków w New Jersey. Oznacza to, że po raz pierwszy od dekady nieuwaga w trakcie jazdy została zdeklasowana w tym niechlubnym zestawieniu.

Rekordową liczbę śmiertelnych wypadków na drogach w New Jersey powodują kierowcy pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Fot. Archiwum WEM

Raport pokazuje, że w 2021 roku w 667 wypadkach zginęło w sumie 697 osób, co jest najwyższą liczbą ofiar śmiertelnych od 2007 roku. Co więcej, w analizowanym roku na ulicach New Jersey miało miejsce 218 śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych – najwięcej od 1989 roku. Z danych wynika, że alkohol i narkotyki były czynnikiem przyczyniającym się do aż 210 wypadków śmiertelnych w 2021 roku, w których zginęło łącznie 228 osób. Jest to 30% wzrost w porównaniu ze 162 zdarzeniami z 2020 roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -