czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsBrakuje kluczowych leków – Tylenolu i Motrinu

Brakuje kluczowych leków – Tylenolu i Motrinu

Grupa demokratycznych prawodawców z Massachusetts zażądała w czwartek 12 stycznia odpowiedzi od firmy Johnson & Johnson w sprawie niedoborów Tylenolu i Motrinu dla dzieci. Niepokoi on szczególnie w trwającym obecnym sezonie chorób wirusowych układu oddechowego. Przedstawiciele demokratów chcąc wiedzieć, kiedy dostępność leków powróci do normy.

Stanowi ustawodawcy zareagowali na braki w lokalnych aptekach popularnych leków dla dzieci, produkowanych przez potentata farmaceutycznego – Johnson & Johnson. Fot. Amazon

Senator Elizabeth Warren (D-Mass.) wraz z demokratycznymi reprezentantami Ayanną Pressley, Katherine Clark i Lori Trahan wystosowały list do Joaquina Duato, dyrektora generalnego i prezesa zarządu firmy Johnson & Johnson. Zwróciły w nim uwagę, że mieszkańcy w całym Massachusetts doświadczają niedoboru produktów Tylenol i Motrin dla niemowląt i dzieci – środków kluczowych w sezonie przeziębień i grypy, spotęgowanym przez falę wirusa syncytialnego układu oddechowego (RSV) i Covid-19.

Tylenol i Motrin to leki dostępne bez recepty. Są powszechnie stosowane jako leki przeciwbólowe i obniżające gorączkę. Sprzedawane są odpowiednio jako markowe wersje ibuprofenu i acetaminofenu. W odpowiedzi na rosnący popyt wiele aptek wprowadziło limity ilości leków, które klienci mogli kupić jednorazowo.

Zapotrzebowanie na oba preparaty wzrosło w ostatnich tygodniach właśnie ze względu na trwający sezon grypowy, który w tym roku rozpoczął się wcześniej niż zwykle. Sytuację pogorszył dodatkowo gwałtowny wzrost zachorowań na RSV. Według najnowszych danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) liczba przypadków i hospitalizacji z powodu obu wirusów zaczyna powoli spadać.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -