W wielu okręgach szkolnych w Connecticut skończyły się fundusze federalne, które zapewniały finansowanie bezpłatnych obiadów szkolnych wszystkim uczniom od początku pandemii. Stanowi prawodawcy postanowili poszukać rozwiązania tej sytuacji.

Senat Connecticut zaproponował ustawę, która wprowadzałaby stałe bezpłatne obiady dla uczniów. Równocześnie pojawiły się także propozycje przyznania nadzwyczajnych funduszy, które zapewniłyby bezpłatne obiady dla uczących się jeszcze do końca tego roku szkolnego.
Ustawodawcy w czwartek 12 stycznia dołączyli do urzędników szkolnych i bezpieczeństwa żywnościowego podczas briefingu prasowego, w trakcie którego poruszony został temat finansowania obiadów. Jak podkreślił w trakcie spotkania senator Saud Anwar (D-East Hartford), legislatura stanowa i gubernator stanu Ned Lamont pracują wspólnie nad przyjęciem ustawy, która na stałe finansowałaby obiady szkolne dla wszystkich uczniów, niezależnie od dochodów.
W samym tylko 2022 roku Connecticut przeznaczyło 30 milionów dolarów z American Rescue na finansowanie obiadów szkolnych. Niestety, fundusze od tego czasu się wyczerpały, m.in. przez rosnące koszty żywności i produktów papierowych.
WEM



