poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsKuchenki gazowe przyczyną dziecięcej astmy

Kuchenki gazowe przyczyną dziecięcej astmy

Autorzy recenzowanego badania współautorstwa Rocky Mountain Institute – organizacji non-profit, która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju – odkryli, że odsetek dzieci, które chorują na astmę od kuchenek gazowych, jest wyższy w Massachusetts niż w sporej części kraju. Z danych wynika, że około 12.7% przypadków dziecięcych zachorowań na astmę w Stanach Zjednoczonych można przypisać właśnie używaniu kuchenek gazowych.

Nowo opublikowane badania pokazują, że kuchenki gazowe odpowiedzialne są za ponad 15% przypadków astmy u dzieci w Massachusetts. Fot. Archiwum WEM

Choć sytuacja w Massachusetts jest zła, badanie pokazało, że nie jest ona najgorsza w kraju. Naukowcy odkryli, że 21.1% przypadków astmy dziecięcej w Illinois jest spowodowanych używaniem kuchenki gazowej. W Kalifornii jest to 20.1%, a w Nowym Jorku 18.8%.

Jak w rozmowie z The Boston Globe stwierdził Brady Seals, menedżer w RMI, wyniki badań są dowodem na to, jak potrzebnymi są organy regulacyjne i decydenci chroniący konsumentów przed wadliwymi produktami.

Wśród stanów, które miały niższy odsetek – około 10% – dzieci z astmą spowodowaną używaniem kuchenek gazowych niż średnia krajowa, znalazły się: Teksas, Kolorado i Ohio. Floryda miała wynik najlepszy – 3%.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -