sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkKoniec strajku pielęgniarek

Koniec strajku pielęgniarek

Związek pielęgniarek stanu Nowy Jork zawarł wstępne umowy z Mount Sinai Health System i Montefiore Health System, które obsługują trzy szpitale na Bronksie. Jak argumentowały pielęgniarki ze związku, powodem strajku były m.in. ogromne braki kadrowe, powodujące powszechne wypalenie, utrudniające im właściwą opiekę nad pacjentami.

Trzydniowy strajk pielęgniarek dotknął kilka z największych szpitali w mieście w pierwszej połowie stycznia. Fot. Archiwum WEM

Udało się im wywalczyć zapewnienie egzekwowania bezpiecznych wskaźników zatrudnienia dla wszystkich oddziałów szpitalnych w Mount Sinai i Montefiore. Mają one na celu polepszenie zarówno warunków pracy pielęgniarek, jak i bezpieczeństwa opieki nad pacjentami.

W Montefiore szpital zgodził się na kary finansowe za nieprzestrzeganie uzgodnionych poziomów zatrudnienia na wszystkich oddziałach. Jak wynika z deklaracji, umowa obejmuje również stworzenie 170 nowych stanowisk pielęgniarskich, znaczne zwiększenie liczby pielęgniarek na ostrym dyżurze, 19-procentowy wzrost wynagrodzenia w ciągu trzech lat, a także dożywotnie ubezpieczenie zdrowotne dla uprawnionych emerytów.

Strajk zakończył się po 3 dniach, w czwartek 12 stycznia.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -