wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkBurmistrz Eric Adams przedstawił wstępny budżet

Burmistrz Eric Adams przedstawił wstępny budżet

W planie budżetowym zaprezentowanym w czwartek 12 stycznia przez burmistrza Nowego Jorku uwzględnione zostały aktywne działania, mające na celu promowanie sprawiedliwego ożywienia gospodarczego. Na ich liście znalazły się m.in. inwestycje w przystępne cenowo mieszkania, utrzymywanie czystości ulic miasta, zapewnianie bezpieczeństwa nowojorskim społecznościom oraz promowanie bardziej ekologicznego, zdrowszego miasta.

12 stycznia burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przedstawił nowy budżet wart ponad 100 miliardów dolarów. Fot. Facebook.com/NYCMayor

Uwzględniona w jego ramach prognoza dochodów miasta została zaktualizowana o dodatkowe 1.7 miliarda dolarów wpływu w roku budżetowym 2023 i 738 milionów dolarów w roku budżetowym 2024.

Jak podkreślił Adams, miasto boryka się z presją budżetową związaną z kosztami wypełnienia prawnego obowiązku udzielenia schronienia około 40,000 osób ubiegających się o azyl, które przeszły przez system przyjmowania od zeszłej wiosny. Obecnie szacuje się będzie to koszt co najmniej miliarda dolarów w samym roku budżetowym 2023.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez burmistrza metropolii, wstępny budżet Nowego Jorku utrzymuje rezerwy na rekordowym poziomie 8.3 miliarda dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -