sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSAConnecticutCDC zaleca noszenie maseczek

CDC zaleca noszenie maseczek

Urzędnicy ds. zdrowia w Connecticut zalecają, aby mieszkańcy stanu powrócili do noszenia maseczek w pomieszczeniach. Jest to odpowiedź na dane z Center for Disease Control and Prevention (CDC), z których wynika, że większość stanu ma obecnie wysoki wskaźnik transmisji COVID-19.

Służby zdrowia w Connecticut ponownie zalecają noszenie maseczek, aczkolwiek nie jest to obecnie wymagane. Fot. Archiwum WEM

Gwałtowny wzrost liczby nowych przypadków zachorowań na Covid-19 w całym stanie skłonił CDC do wydania nowych zaleceń, zachęcających mieszkańców Connecticut do ochrony siebie i innych. Sześć z ośmiu hrabstw w stanie znajduje się obecnie w kategorii wysokiej transmisji. Mowa o Hartford, Litchfield, Middlesex, New Haven, Tolland i Windham. Dodatkowo hrabstwa Fairfield i New London kwalifikują się do średniej kategorii transmisji.

Departament Zdrowia Publicznego Connecticut zalecił, by osoby z grupy wysokiego ryzyka rozważyły dodatkowe środki ochrony, w celu zminimalizowania narażenia na kontakt z koronawirusem i innymi chorobami układu oddechowego. Urzędnicy ds. zdrowia apelują do mieszkańców, by byli na bieżąco ze szczepionkami i regularnie poddawali się testom, jeśli mają objawy.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -