sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkJak Nowy Jork przygotowuje się na kwietniowe zaćmienie słońca?

Jak Nowy Jork przygotowuje się na kwietniowe zaćmienie słońca?

Zaćmienie słońca przypadające na kwiecień zbliża się coraz większymi krokami. Gubernator Kathy Hochul poinformowała o krokach, jakie podejmuje stan przy tej okazji.

Zaćmienie słońca ma nastąpić 8 kwietnia. Fot. Pexels

Na dwa tygodnie przed zaćmieniem słońca, które przypada na 8 kwietnia, gubernator Kathy Hochul poinformowała mieszkańców Nowego Jorku o przygotowaniach, jakie podejmie stan w ramach zapewnienia każdemu bezpieczeństwa i niezapomnianych wrażenia z oglądania.

Przypomnijmy, że w październiku 2022 roku gubernator Hochul powołała Interagency Task Force, w której skład weszli przedstawiciele prawie dwudziestu agencji i władz stanowych. Grupa zadaniowa współpracowała przez ostatnie 17 miesięcy nad planami zapewniającymi każdemu bezpieczne cieszenie się zaćmieniem.

Stan Nowy Jork spodziewa się setek tysięcy turystów. W odpowiedzi gubernator Hochul przypomina podróżnym o kilku wskazówkach, które pozwolą zapewnić każdemu możliwie najlepsze doświadczenie. Radzi turystom, aby dotarli na miejsce wcześniej i planowali zostać dłużej, tak aby uniknąć największego ruchu na drogach. Wydłużony czas podróży powinien wiązać się z przygotowaniem wody i przekąsek na trasę. Zwróciła też uwagę, że kierowcy nigdy nie powinni zatrzymywać się na poboczu drogi – mogłoby to utrudnić służbom ratunkowym dotarcie w sytuacji awaryjnej.

„Zaćmienie słońca 8 kwietnia jest przeżyciem zdarzającym się raz na pokolenie i nie ma lepszego miejsca na jego obejrzenie niż nasz piękny stan” – powiedział gubernator Hochul w komunikacie. „Nowy Jork jest gotowy na przyjęcie milionów gości, a moja administracja ciężko pracuje, aby zapewnić wszystkim osobom, chcącym obejrzeć zaćmienie, bezpieczne przeżycie tego rzadkiego wydarzenia”.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -