sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkSztuczna inteligencja zabezpieczy metro?

Sztuczna inteligencja zabezpieczy metro?

NYPD przetestuje skanery z technologią sztucznej inteligencji, aby rozprawić się z problemem broni w nowojorskim metrze.

Nowe skanery wyposażone w sztuczną inteligencję mają skuteczniej wykrywać broń. Fot. MTA

Jak ogłosił burmistrz Eric Adams, nowojorska policja planuje przetestować na stacjach metra wykrywacze metali wyposażone w technologię AI, aby zapobiec przedostawaniu się broni do systemu transportu Nowego Jorku. – To jest czas na wykorzystanie Sputnika – powiedział Adams na konferencji prasowej w Fulton Transit Center na Dolnym Manhattanie. – Tak jak wtedy, gdy Kennedy powiedział, że wyślemy człowieka na Księżyc. … Włączmy skanery – dodał.

Adams w trakcie konferencji zaprezentował skanery wyprodukowane przez Evolv, co wywołało pewne kontrowersje. Przypomnijmy, że jest to firma z siedzibą w Massachusetts, zajmująca się wykrywaniem broni, która badana jest przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd po ujawnieniu w październiku, że jest ona kontrolowana przez Federalną Komisję Handlu. Cena akcji spółki spadła po ogłoszeniu przez SEC dochodzenia, co spowodowało złożenie w marcu pozwu przez akcjonariuszy, którzy zarzucili jej wprowadzenia inwestorów w błąd co do skuteczności swojej technologii.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -