sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaUSAConnecticutIl Divo już w marcu w Connecticut

Il Divo już w marcu w Connecticut

Międzynarodowa grupa wokalna zajmująca czołowe miejsca na listach przebojów – Il Divo – zawita do Connecticut w ramach swojej nowej trasy koncertowej A New Day Tour.

Grupa Il Divo, która w ostatnich latach stała się międzynarodową sensacją, wystąpi już w marcu w Connecticut. Fot. Palace Theater

Jak wynika z ogłoszenia Palace Theatre w Waterbury, miłośnicy muzyki tworzonej przez Il Divo już niedługo będą mogli posłuchać jej na żywo. Okazją do tego będzie koncert, który odbędzie się w ramach trasy koncertowej muzyków. Międzynarodowa grupa wykona swoje utwory dla publiczności w Connecticut już w marcu. Wydarzenie odbywające się w ramach trasy koncertowej A New Day Tour będzie miało miejsce w zabytkowym, eleganckim wnętrzu Palace Theater w Waterbury.

Sukces Il Divo

Grupa muzyczna Il Divo zadebiutowała w 2004 roku, odnosząc natychmiastowy sukces. Z piosenkami w czterech językach ich debiutancki album „Il Divo” stał się sensacją. Zajęli topowe miejsca na listach przebojów w 19 krajach – zawsze znajdowali się w pierwszej czwórce! Zespół Il Divo stał się światowym pionierem gatunku, który wybrali jego członkowie. Mowa tu o classical crossover. Osiągnęli rzadko spotykany do tej pory w tym gatunku muzycznym sukces i to na skalę światową.

Zespół sprzedał ponad 30 milionów płyt, które aż 160 razy pokryły się platyną. W 33 krajach ich albumy debiutowały na pierwszym miejscu Billboard’s Top 200 Chart. Wyczynu tego nie udało się do tej pory powtórzyć żadnemu innemu zespołowi classical crossover.

Classical crossover

Warto wspomnieć, czym jest gatunek, który upodobali sobie muzycy Il Divo. Classical crossover to styl z pogranicza muzyki poważnej. Tym, co stanowi dla niego element wyróżniający, jest przełamywanie normy charakterystycznych dla klasyki, przy równoczesnym wpisywaniu się w jej kanon. O classical crossover można mówić w przypadku symfonicznych aranżacji utworów muzyki popularnej. Jednym z jego podgatunków jest pop opera.

Tragedia w Il Divo

Grupa Il Divo została stworzona w 2004 roku, a później także prowadzona przez Simona Cowella, słynnego jurora serii Britain’s Got Talent. Na przestrzeni ponad 20 lat istnienia zespół musiał mierzyć się z m.in. ze śmiercią jednego z czterech jego oryginalnych członków. Mowa tu o Carlosie Marinie, który pod koniec 2021 roku zmarł na Covid-19. Hiszpański baryton miał 53 lata. Tragedia dotknęła zespół w trakcie jego światowej trasy koncertowej. Muzycy – szwajcarski tenor Urs Buhler, francuski tenor Sebastien Izambard, amerykański tenor David Miller – stanęli przed trudną decyzją o jej przerwaniu. Ostatecznie postanowili ukończyć trasę na cześć swojego zmarłego przyjaciela. W trakcie koncertów w ramach trasy do trójki muzyków dołączył gość specjalny – meksykańsko-amerykański baryton Steven LaBrie. Muzyk koncertuje z grupą do dziś.

Trasa była pierwszą okazją – po kończącej się pandemii – do wykonania repertuaru z płyty „For Once In My Life: A Celebration Of Motown”. Po śmierci Marina plan ten legł w gruzach. Trasa i jej repertuar zmieniły swoją nazwę i formę. Il Divo wyruszyło dalej w świat z „Greatest Hits Tour”. Miłośnicy twórczości kwartetu mogli w jej trakcie wysłuchać najpiękniejszych utworów zespołu. Na koncertach nie zabrakło znanych hitów, takich jak: „Caruso”, „Besame Mucho”, „My Way”, „All of Me”, „Wonderfull World” czy „Time To Say Goodbay” oraz kilku najnowszych, premierowo wykonywanych utworów.

Il Divo w Connecticut

Koncert zespołu Il Divo dobędzie się w niedzielę 5 marca 2023 roku o godzinie 19:00. Fani zespołu będą mogli podziwiać jego twórczość w zachwycających wnętrzach Palace Theatre Waterbury. Bilety są dostępne w sprzedaży od grudnia. Nadal można kupić je za pośrednictwem strony palacetheaterct.org lub pod numerem telefonu 203-346-2000. Z jakim kosztem muszą liczyć się fani, chcący obejrzeć w najbliższym czasie Il Divo na żywo w Connecticut? Ceny biletów wahają się od 59 do 125 dolarów. W przypadku wejściówek VIP jest to koszt od 300 do 500 dolarów.

* * *

O Palace Theater w Waterbury

Koncert zespołu Il Divo obędzie się w Palace Theater – zabytkowym teatrze, zlokalizowanym w Downtown Waterbury w stanie Connecticut. Jest to środek sztuk scenicznych typu non-profit, a jego misją jest zachowanie i dalsze prowadzenie historycznego Palace Theater jako centrum sztuk widowiskowych i miejsca spotkań lokalnej społeczności. Zabytkowy gmach i organizowane w jego wnętrzach wydarzenia są centralnym punktem działalność kulturalnej i edukacyjnej dla różnych odbiorców.

Palace Theater w Waterbury został zaprojektowany przez Thomasa Lamba i zbudowany w 1922 roku. Pierwotnie mieścił 3,500 widzów i od początku był jednym z największych historycznych teatrów w rejonie Nowej Anglii. Teatr przeszedł gruntowną renowację – przed jej rozpoczęciem był opuszczony przez piętnaście lat. Inwestycja o wartości 30 milionów dolarów przywróciła mu dawną świetność i tchnęła nowe życie. Renowacji poddany został m.in. ozdobny tynk w całym obiekcie – wymagał on odnowienia, a miejscami uzupełnienia.

Anna Miller

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -