sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkAligator niespodziewanym lokatorem Brooklynu

Aligator niespodziewanym lokatorem Brooklynu

Mieszkańcy Brooklynu przeżyli ostatnio niemałe zaskoczenie. Jak się okazuje, w jednym ze zbiorników wodnych na terenie dzielnicy odnaleziono… aligatora.

Aligator ostatecznie znalazł się w zoo na Bronxie, ale nie wiadomo, czy zoo zaoferuje mu nowe, stałe miejsce zamieszkania. Fot. NYC Park Department

Gad był ospały, prawdopodobnie znajdował się w stanie szoku termicznego wywołanego zimnem. Aligator – mierzący około 4 stóp – został wyciągnięty w niedzielę rano 19 lutego z Prospect Park Lake, w pobliżu placu zabaw dla dzieci.

Joseph Puleo – wiceprzewodniczący Rady Okręgowej 37, która reprezentuje pracowników parku miejskiego, którzy ostatecznie wyciągnęli aligatora z wody – określił zdarzenie mianem zupełnie nieoczekiwanego.

Aligator został początkowo zauważony w wodzie w pobliżu Duck Island około 8:30 rano, dokładnie przy południowo-wschodnim krańcu terenów zielonych. Gad został odłowiony przez pracowników parku, a następnie przewieziony do Animal Care Centers w Nowym Jorku na Brooklynie.

Sytuacja była całkowitym zaskoczeniem nie tylko dla osób, które przebywały w tym dniu w parku, ale i okolicznych mieszkańców. Jak gad mógł znaleźć się w tym miejscu? Jak przekazuje Meghan Lalor, przedstawicielka nowojorskiego Departamentu Parków, aligator najprawdopodobniej był niechcianym zwierzakiem domowym, którego właściciel postanowił wypuścić do publicznego zbiornika.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -