niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaUSANowy JorkAligator niespodziewanym lokatorem Brooklynu

Aligator niespodziewanym lokatorem Brooklynu

Mieszkańcy Brooklynu przeżyli ostatnio niemałe zaskoczenie. Jak się okazuje, w jednym ze zbiorników wodnych na terenie dzielnicy odnaleziono… aligatora.

Aligator ostatecznie znalazł się w zoo na Bronxie, ale nie wiadomo, czy zoo zaoferuje mu nowe, stałe miejsce zamieszkania. Fot. NYC Park Department

Gad był ospały, prawdopodobnie znajdował się w stanie szoku termicznego wywołanego zimnem. Aligator – mierzący około 4 stóp – został wyciągnięty w niedzielę rano 19 lutego z Prospect Park Lake, w pobliżu placu zabaw dla dzieci.

Joseph Puleo – wiceprzewodniczący Rady Okręgowej 37, która reprezentuje pracowników parku miejskiego, którzy ostatecznie wyciągnęli aligatora z wody – określił zdarzenie mianem zupełnie nieoczekiwanego.

Aligator został początkowo zauważony w wodzie w pobliżu Duck Island około 8:30 rano, dokładnie przy południowo-wschodnim krańcu terenów zielonych. Gad został odłowiony przez pracowników parku, a następnie przewieziony do Animal Care Centers w Nowym Jorku na Brooklynie.

Sytuacja była całkowitym zaskoczeniem nie tylko dla osób, które przebywały w tym dniu w parku, ale i okolicznych mieszkańców. Jak gad mógł znaleźć się w tym miejscu? Jak przekazuje Meghan Lalor, przedstawicielka nowojorskiego Departamentu Parków, aligator najprawdopodobniej był niechcianym zwierzakiem domowym, którego właściciel postanowił wypuścić do publicznego zbiornika.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -