niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsGubernator Maura Healey przedstawiła projekt ulg podatkowych w wysokości 742 milionów dolarów

Gubernator Maura Healey przedstawiła projekt ulg podatkowych w wysokości 742 milionów dolarów

Projekt, który Maura Healey ogłosiła w poniedziałek 27 lutego podczas wizyty w YMCA w Lynn, obejmuje m.in. zmiany w kodeksie podatkowym, które – jak zapowiedziała – uczynią Massachusetts bardziej konkurencyjnym w stosunku do innych stanów, czyniąc go bardziej atrakcyjnym miejscem do życia, pracy i prowadzenia działalności gospodarczej.

Nowo zaprzysiężona gubernator zaproponowała w nowym stanowym budżecie ulgi podatkowe warte ponad 700 milionów dolarów. Fot. Facebook.com/MauraHealeyMA

Propozycja podatkowa gubernator została przekazana prawodawcom w środę 1 marca wraz z pierwszą prognozą stanowego budżetu. Obie miałyby zastosowanie do roku podatkowego 2024, który rozpoczyna się 1 lipca.

Propozycja Healey obniżyłaby podatek od krótkoterminowych zysków kapitałowych z 12% do 5%. Obejmuje także nową ulgę podatkową, która zapewni rodzinom kredyt w wysokości 600 dolarów na osobę pozostającą na utrzymaniu. Kosztowałaby stan około 458 milionów dolarów i pomogłaby około 700,000 podatnikom.

W sumie projekt gubernator zakłada wprowadzenie ulg wysokości w sumie 742 milionów dolarów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -