poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork opóźni publiczne finansowane kampanii?

Nowy Jork opóźni publiczne finansowane kampanii?

Informacje na temat rozmów pojawiły się w poniedziałek 27 lutego. System miał zostać wdrożony jeszcze w tym cyklu wyborczym. Jego zadaniem jest umożliwienie kandydatom na stanowiska urzędników państwowych zbieranie funduszy od darczyńców, które byłyby dopasowane do funduszu publicznego. Jak się okazuje, ustawodawcy rozważają jednak opóźnienie jego wdrożenia o dwa lata.

Prawdopodobnie fundusze publiczne na kampanie wyborcze w stanie Nowy Jork nie będą udostępnione jeszcze w tym roku, jak było pierwotnie planowane. Fot. Picryl

Dyskusje na temat przesunięcia były częścią trwających negocjacji budżetowych – ostateczny plan wydatków ma zostać przyjęty do 1 kwietnia. Budżet zaproponowany przez gubernator Kathy Hochul – o wysokości 227 miliardów dolarów – uwzględnia kwotę 25 milionów dolarów na publiczny fundusz finansowania kampanii, a także dodatkowe 4 miliony dolarów na administrację.

Zwolennicy wprowadzenia takiego rozwiązania, argumentują, że system kampanii dotowanych ze środków publicznych doprowadziłby do zmniejszenia wpływu pieniędzy na politykę. Zwracają też uwagę na sam Nowy Jork, który od dawna ma wyjątkowo wysokie limity darowizn – w porównaniu z wytycznymi obowiązującymi w wyborach federalnych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -