czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaFRRC z nominacją do pokojowego Nobla

FRRC z nominacją do pokojowego Nobla

Florida Rights Restoration Coalition – walcząca o uchwalenie poprawki nr 4 na Florydzie – została nominowana w tym roku do Pokojowej Nagrody Nobla. Zapis przyjęty w 2018 roku przywrócił prawa wyborcze osobom skazanym, które odbyły karę.

Koalicja walcząca o przywrócenie praw do głosowania osobom skazanym na Florydzie otrzymała w tym roku nominację do Pokojowej Nagrody Nobla. Fot. Facebook.com/flrightsrestore

Florida Rights Restoration Coalition zyskała nominację dzięki American Friends Service Committee. Jest to ta sama grupa, która odpowiadała za nominowanie Martina Luthera Kinga Jr., gdy zdobył Pokojową Nagrodę Nobla w 1964 roku. Ostateczny zdobywca tegorocznej nagrody zostanie ogłoszony pod koniec 2023 roku.

Jak podkreśla zastępca dyrektora FRRC Neil Volz, przywracanie praw wyborczych jest sposobem na utrzymanie i rozszerzenie demokracji. Zwrócił też uwagę, że temat walki o możliwość głosowania dla osób skazanych wraca przy okazji każdych wyborów.

Warto przypomnieć, że od czasu uchwalenia na Florydzie poprawki nr 4 administracja Rona DeSantisa próbowała kilkukrotnie sparaliżować jej egzekwowanie, m.in. dokonując aresztowań skazanych obywateli, którzy próbowali głosować – po odbyciu kary.

Volz zaznacza, że nominacja potwierdza słuszność pracy grupy na rzecz florydzkich społeczności i wspiera ją.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -