poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Strona głównaUSAFloryda„Podatkowe wakacje” już od 28 maja

„Podatkowe wakacje” już od 28 maja

W piątek, 21 maja, gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę o tak zwanych „tax holidays” – czyli wakacjach od podatków na wybrane kategorie produktów, co ma pomóc odbić się stanowej gospodarce po pandemii.

Na początku sierpnia ze stanowego podatku zwolnione będą przybory i inne rzeczy, które często kupowane są przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Fot. Archiwum WEM

Pierwszy taki okres trwać będzie od 28 maja do 6 czerwca, kiedy to ze stanowego podatku zwolnione będą przedmioty związane z przygotowaniami do sezonu huraganowego, takie jak latarki, radia krótkofalowe, baterie czy butle z gazem. Pierwszy tydzień lipca ustawa nazwała ze względu na 4 lipca „Freedom week”, czyli tydzień wolności. W tym okresie ze stanowego podatku zwolnione będą również wszelkiego rodzaju bilety na koncerty, do parków rozrywki czy do muzeów. Natomiast od 31 lipca do 9 sierpnia zwolnione z podatków będą przybory szkolne, takie jak tornistry, ubrania oraz pierwsze $1,000 wartości komputera, co równać się będzie $60 oszczędności. Stanowy podatek od większości towarów wynosi na Florydzie 6%.

Od 28 maja z podatku zwolnione będą przedmioty, które pomogą mieszkańcom Florydy przygotować się na kolejny sezon huraganowy. Fot. floridarevenue.com

Władze stanowe szacują, że program pozwoli zaoszczędzić mieszkańcom Florydy około 168 milionów dolarów. Więcej informacji na temat kiedy i przy zakupie jakich towarów można skorzystać z ulg podatkowych można znaleźć na www.floridarevenue.com.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -