niedziela, 3 lipca, 2022
Strona głównaUSAConnecticut$1,000 za powrót do pracy

$1,000 za powrót do pracy

Stan Connecticut zapłaci $1,000 osobom, które zamienią zasiłki dla bezrobotnych na płacę z etatowego zatrudnienia. Nowa inicjatywa ma zmotywować osoby pobierające zasiłki do powrotu do pracy. Od momentu kiedy stan Connecticut zaczął ponownie otwierać gospodarkę, pracodawcy narzekają na ogromne trudności z zatrudnieniem pracowników. Dla wielu osób zasiłki, które w czasie pandemii zostały podwyższone i można z nich korzystać przez dłuższy okres, są bardziej opłacalne niż etatowa praca.

Restauratorzy w Connecticut narzekają na brak możliwości znalezienia osób do pracy. Podobnie jest w innych branżach. Fot. Archiwum WEM

Dla firm, które z niecierpliwością czekały na nadejście końca pandemii i powrót ekonomii do swojego normalnego tempa, brak chętnych do pracy stanowi spory problem. Zwolnieni ze względu na pandemię pracownicy, nie tylko w Connecticut, ale w całym kraju, nie spieszą się, aby wrócić do pracy. Wiele stanów uruchomiło podobne inicjatywy, aby zmotywować ludzi do podjęcia pracy.

Ze stanowej premii skorzystać będą mogły osoby, które przed 30 maja otrzymały zasiłek dla bezrobotnych, a po 30 maja wykażą 8 tygodni ciągłego zatrudnienia.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -