sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaUSANew JerseyDemokraci zyskają nowego senatora

Demokraci zyskają nowego senatora

87-letni senator Samuel Thompson swoją decyzję o opuszczeniu Partii Republikańskiej ogłosił w poniedziałek 13 lutego. Powodem zmiany politycznej strony było zakwestionowanie przez przywódcy GOP zdolności polityka do objęcia urzędu – ze względu na jego zaawansowany wiek. Thompson planuje ubiegać się o reelekcję w tegorocznych wyborach z ramienia Partii Demokratycznej.

87-letni senator z New Jersey zmienił Partię Republikańską po tym jak jej liderzy zakwestionowali jego wiek i możliwość kandydowania w tegorocznych wyborach. Fot. Facebook.com/SamThompsonNJ

Odejście Thompsona z GOP zwiększyłoby przewagę demokratów w stanowym Senacie z 24 do 25 miejsc w 40-osobowej izbie. Senator reprezentuje 12. Okręg Legislacyjny, który obejmuje części hrabstw Burlington, Middlesex, Monmouth i Ocean. Thompson jest zwolennikiem byłego prezydenta Donalda Trumpa. Jego prezydenturę określił mianem sukcesu.

Przypomnijmy, że stanowi politycy będą walczyć w tym roku o wszystkie 120 miejsc w Zgromadzeniu i Senacie. Prawybory zaplanowano na czerwiec. Thompson – gdyby pozostał w GOP – mógłby stawić w nich czoła swojemu republikańskiemu przeciwnikowi. Nie jest jeszcze jasne, czy demokraci zdecydują się wystawić przeciwko Thompsonowi kontrkandydata.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -