piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyDemokraci zyskają nowego senatora

Demokraci zyskają nowego senatora

87-letni senator Samuel Thompson swoją decyzję o opuszczeniu Partii Republikańskiej ogłosił w poniedziałek 13 lutego. Powodem zmiany politycznej strony było zakwestionowanie przez przywódcy GOP zdolności polityka do objęcia urzędu – ze względu na jego zaawansowany wiek. Thompson planuje ubiegać się o reelekcję w tegorocznych wyborach z ramienia Partii Demokratycznej.

87-letni senator z New Jersey zmienił Partię Republikańską po tym jak jej liderzy zakwestionowali jego wiek i możliwość kandydowania w tegorocznych wyborach. Fot. Facebook.com/SamThompsonNJ

Odejście Thompsona z GOP zwiększyłoby przewagę demokratów w stanowym Senacie z 24 do 25 miejsc w 40-osobowej izbie. Senator reprezentuje 12. Okręg Legislacyjny, który obejmuje części hrabstw Burlington, Middlesex, Monmouth i Ocean. Thompson jest zwolennikiem byłego prezydenta Donalda Trumpa. Jego prezydenturę określił mianem sukcesu.

Przypomnijmy, że stanowi politycy będą walczyć w tym roku o wszystkie 120 miejsc w Zgromadzeniu i Senacie. Prawybory zaplanowano na czerwiec. Thompson – gdyby pozostał w GOP – mógłby stawić w nich czoła swojemu republikańskiemu przeciwnikowi. Nie jest jeszcze jasne, czy demokraci zdecydują się wystawić przeciwko Thompsonowi kontrkandydata.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -