niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsMassachusetts zmaga się z brakami siły roboczej

Massachusetts zmaga się z brakami siły roboczej

Podczas dorocznego przemówienia we wtorek 14 lutego John Regan, prezes i dyrektor generalny Associated Industries w Massachusetts, zauważył, że w ostatnich latach stan utracił dziesiątki tysięcy pracowników na rzecz innych regionów USA. Sytuacji nie poprawia także wskaźnik urodzeń. W Massachusetts spadł on w ostatnich dziesięcioleciach, a osoby urodzone w czasie wyżu demograficznego przechodzą na emeryturę szybciej niż sugerowały poprzednie szacunki.

Obecnie w stanie Massachusetts jest o ponad 100 tys. więcej wolnych miejsc pracy niż osób jej szukających

Wszystkie te czynniki sprawiają, że pracodawcom coraz trudniej jest obsadzać stanowiska i realizować cele produkcyjne.

W swoim wystąpieniu Regan zauważył, że liczba dostępnych ofert pracy przekracza w tym momencie liczbę bezrobotnych o 115,000. Co więcej, według danych stanowego Departamentu Badań Ekonomicznych do 2030 roku liczba miejsc pracy w Massachusetts ma wzrosnąć o 21%, ale dostępność siły roboczej podniesie się tylko o 1.5%.

Jakie rozwiązanie dla sytuacji widzi specjalista? Jak twierdzi Regan, by walczyć z brakami pracowników na rynku pracy, przywódcy stanowi powinni zrobić więcej, aby podnieść atrakcyjność Massachusetts w oczach pracowników i uczynić je bardziej konkurencyjnym w stosunku do innych stanów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -