niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNowojorska Tesla ze związkami zawodowymi?

Nowojorska Tesla ze związkami zawodowymi?

Pracownicy Tesli w Nowym Jorku będą walczyli o swoje prawa. Informacje o planach założenia związku zawodowego przekazali za pośrednictwem listu, skierowanego do firmowego zarządu, we wtorek 14 lutego. Jeśli tym razem próba się powiedzie, gigant branży samochodowej, któremu do tej pory udało się uniknąć uzwiązkowienia w swoich zakładach w USA, dołączy do wielu z głównych producentów aut.

Pracownicy producenta samochodów elektrycznych w Nowym Jorku wyrazili chęć stworzenia związku zawodowego. Fot. Tesla.com

Według informacji przekazanych przez Bloomberga, pracownicy Tesli mają nadzieję na osiągnięcie porozumienia, które zaowocowałoby pozytywnymi zmianami na wielu polach. Na ich liście wymieniono lepsze płace, poprawę bezpieczeństwa pracy, prawo głosu w kwestiach dotyczących miejsca pracy, zmniejszenie kontroli i presji produkcyjnej.

Pracownicy Tesli współpracują ze związkiem zawodowym Workers United, znanym z walki o prawa pracownicze zatrudnionych w setkach kawiarni Starbucks w całym kraju. W liście pracownicy giganta samochodowego wezwali firmę do zobowiązania się do uczciwości podczas procesu tworzenia związku. Chodzi m.in. o uniemożliwienie Tesli odwetu na pracownikach za organizowanie się.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -