wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsDawna biblioteka w Chicopee zostanie przekształcona w centrum dla lokalnej społeczności

Dawna biblioteka w Chicopee zostanie przekształcona w centrum dla lokalnej społeczności

Rozmowy na temat rewitalizacji dawnej Biblioteki Publicznej Chicopee zaczęły nabierać tempa podczas pandemii, a obecnie planuje się przekształcenie tego budynku w centrum mające służyć lokalnej społeczności.

Budynek dawnej biblioteki publicznej w Chicopee zostanie przekształcony na centrum mające służyć lokalnej społeczności. Fot. wikimedia  

Bibliotekę zamknięto po wybudowaniu w 2004 roku przy Front Street nowej biblioteki, która była w stanie lepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie rosnącej populacji miasta. Od tego czasu podjęto wiele wysiłków i debat na temat zmiany przeznaczenia dawnego budynku, ale dotychczas nie przyniosły one rezultatu.

Pomysł na przekształcenie gmachu w centrum społeczne przeszedł już przez fazę projektowania i teraz ogłaszany jest przetarg na jego realizację. Po wybraniu jednego z czterech oferentów będzie on mógł rozpocząć prace. Projekt może zostać ukończony do wiosny przyszłego roku.

Burmistrz Vieau przeznaczył fundusze ARPA na realizację tego projektu, a miasto otrzymało także dotacje stanowe na szybkie rozpoczęcie budowy. Przekazał, że ukończenie projektu ma potrwać od 13 do 15 miesięcy.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -