poniedziałek, 27 września, 2021

Czysta kartoteka

Około 300,000 mieszkańców stanu Connecticut, którzy mają na swoim koncie małe wykroczenia prawne, potencjalnie będą mieć je usunięte z kartoteki, jeżeli gubernator podpisze ustawę uchwaloną przez Izbę Reprezentantów w czwartek, 27 maja. Za kontrowersyjną propozycją głosowało 91 ustawodawców, a 56 przeciw.

Nowa ustawa zmieniłaby życie 300,000 mieszkańców Connecticut, którzy mają na swoim koncie drobne wykroczenia prawne i kryminalne. Fot Archiwum WEM

Zwolennicy ustawy argumentowali, że osoby, które w przeszłości popełniły małe wykroczenia, nie powinny być utożsamiani jako przestępcy przez całe życie.– Pomożemy 300,000 osobom znaleźć lepsze miejsca zamieszkania, lepiej płatne zatrudnienie oraz damy im szansę uzyskania lepszego wykształcenia – zapowiedział reprezentant Steve Stafstrom z Bridgeport. Przeciwnicy ustawy uważają jednak, że nie jest ona sprawiedliwa wobec osób poszkodowanych i ofiar wykroczeń, które mają być usunięte z kartotek.

Jeżeli gubernator Ned Lamont podpisze ustawę, osoby oskarżone o takie przestępstwa jak kradzież samochodu bądź przeszkadzanie policji w wykonywaniu swojej pracy będą mogły wyczyścić wykroczenia ze swojej kartoteki, jeśli spełnią pewne warunki. Kwalifikować będą się osoby, które wykonały karę i nie były oskarżone o inne dodatkowe wykroczenia przez ostanie 10 lat. Ustawa dotyczy wykroczeń po 1 stycznia 2020 roku i weszłaby w życie dopiero od 2023 roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -