poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkZaszczep się… na plaży!

Zaszczep się… na plaży!

W najbliższy długi weekend (Memorial Day Weekend) osoby chętne będą miały możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w nowojorskich parkach i na plażach. Miasto postanowiło uruchomić mobilne punkty szczepień i zachęcić mieszkańców, by wykorzystali wolny czas nie tylko na wypoczynek, ale i na szczepienie.

Podczas długiego majowego weekendu autobusy – mobilne punkty szczepień będzie można spotkać w nowojorskich parkach i przy plażach. Fot. Archiwum WEM

Autobusów, w których będzie można się zaszczepić, nowojorczycy mogą się spodziewać m.in. w Brighton Beach, Rockaways, Brooklyn Bridge Park, Central Park i na Governors Island. Szczepienia są bezpłatne.

Akcja szczepień postępuje, i choć wiele osób się już zaszczepiło, wciąż wiele pozostaje niezaszczepionych. Dlatego nadal działamy, mobilizujemy. Mobilne punkty szczepień pojawią się w całym mieście – zapewnia burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i dodaje: „idź na plażę, a przy okazji się zaszczep – to takie proste”.

Burmistrz zapowiada też zwiększenie dostępności szczepień dla osób niepełnosprawnych, starszych i innych, które z różnych powodów mają ograniczoną możliwość dotarcia do punktów szczepień.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -