niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutCCSU upamiętnił pierwszą rocznicę inwazji na Ukrainę

CCSU upamiętnił pierwszą rocznicę inwazji na Ukrainę

Gubernator Ned Lamont, wicegubernator Susan Bysiewicz oraz członkowie delegacji Kongresu Connecticut uczestniczyli w obchodach rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę. Odbyły się one w piątek 24 lutego na Central Connecticut State University w New Britain.

Kongresmenka Jahana Hayes rozmawiała z członkami lokalnej ukraińskiej społeczności podczas upamiętnienia na CCSU pierwszej rocznicy wojny na Ukrainie. Fot. Facebook.com/RepJahanaHayes  

W wydarzeniu uczestniczyły również liczne ukraińskie rodziny, które uciekły przed wojną i osiedliły się czasowo w Connecticut. Gubernator Lamont powiedział około 200 obecnym na obchodach osobom, że ukraińscy uchodźcy zawsze będą mile widziani w stanie i ma nadzieję, że pewnego dnia będą mogli wrócić do wolnej, bezpiecznej i spokojnej Ukrainy.

„Jestem tutaj, aby mówić o niesprawiedliwej wojnie. Myślę, że trzeba przeciwstawić się złu. A jeśli nie, ono się rozprzestrzenia. Nasi wrogowie mają tylko nadzieję, że stracimy koncentrację. Nasi wrogowie mają nadzieję, że stracimy nasze zaangażowanie” – powiedział w swoim przemówieniu gubernator Connecticut.

W ostatnich miesiącach około 1,000 ukraińskich uchodźców, którzy uciekli z ogarniętej wojną ojczyzny, uczyniło Connecticut swoim nowym domem, a wielu osiedliło się w New Britain – rejonie, który ma już sporą i aktywną społeczność ukraińską.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -