czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutZakaz ślubów poniżej 18. roku życia?

Zakaz ślubów poniżej 18. roku życia?

Członkowie legislacyjnej Komisji Sądownictwa zajęli się w poniedziałek 27 lutego propozycją zakazu zawierania małżeństw przez osoby poniżej 18. roku życia. Pracując nad nowymi przepisami musieli uwzględnić obecnie obowiązujące przepisy, regulujące kwestię tego typu małżeństw. Mowa tu o prawach tzw. wyemancypowanych nastolatków, którzy zostali zwolnieni spod nadzoru rodziców lub opiekunów.

Nowa ustawa zabraniałaby nastolatkom poniżej 18. roku życia możliwości zawarcia związku małżeńskiego. Fot. Wikimedia Commons

W trakcie prac komisji przedstawiciele zarówno demokratów, jak i republikanów zapoznali się z argumentami przemawiającymi za zaostrzeniem przepisów dotyczących wieku zawierania małżeństwa. Na ich liście wymieniono m.in. zagrożenia związane z wykorzystywaniem dzieci, przemocą domową, aranżowanymi małżeństwami i wysokim wskaźnikiem rozwodów wśród osób, które zawarły związek małżeński w bardzo młodym wieku.

Obowiązujące obecnie w Connecticut prawo stanowe – pochodzące z 2017 roku – zezwala nastolatkom w wieku od 16 do 18 lat na zawieranie małżeństw, jeśli ich decyzja zostanie poparta przez sędziego sądu spadkowego. Przepisy znoszące prawo do zawierania małżeństw osobom poniżej 18. roku życia obowiązują m.in. w New Jersey, Pensylwanii, Delaware i Minnesocie.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -