piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyBrakuje pielęgniarek

Brakuje pielęgniarek

Wydany na początku 2023 roku Nursing Data and Analysis Report wskazuje, że do 6% pielęgniarzy zamierza odejść z zawodu w ciągu najbliższych dwóch lat. Dodatkowo w ciągu najbliższych trzech lat przewiduje się, że liczba nowych absolwentów pielęgniarstwa nie będzie wystarczająca, by zastąpić odchodzące na emeryturę pielęgniarki. Oczekuje się, że ich liczba w New Jersey spadnie o 5%.

W New Jersey brakuje pielęgniarek, a liczba nowych osób podejmujących się zawodu nie jest w stanie wypełnić obecnych i przewidywanych braków. Fot. Archiwum WEM

Równocześnie liczby te nie uwzględniają wpływu innych czynników związanych ze środowiskiem pracy pielęgniarek na decyzję o pozostaniu w zawodzie. Jeśli chodzi o ogólną rotację wśród pielęgniarek z New Jersey w 2021 roku, wskaźnik ten wyniósł do 50% w przypadku niektórych certyfikacji pielęgniarzy. Dla porównania w 2021 roku w skali krajowej wyniósł 27%.

Warto dodać, że w New Jersey pracuje aktualnie około 300 tysięcy pielęgniarzy, świadczących usługi w wielu miejscach. Popyt na pielęgniarki przewyższa obecnie podaż, co obciąża rynek pracy i wpływa na stabilność siły roboczej.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -