piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRepublikanie walczą o obniżkę cen prądu

Republikanie walczą o obniżkę cen prądu

Nowa propozycja republikanów z Connecticut ma na celu walkę z gwałtownie rosnącymi rachunkami za energię elektryczną. Jest to odpowiedź na podwyżkę kosztów mediów od 1 stycznia. Opłaty te wzrosły o około 50% dla klientów Eversource i United Illuminating. Obie firmy jako powód sytuacji wskazywały inwazję Rosji na Ukrainę. To właśnie przez rosyjską agresję zakup energii w Nowej Anglii ma być aktualnie droższy. Podwyżka mocno uderzyła w gospodarstwa domowe – przeciętne koszty energii wzrosły o około 80 dolarów miesięcznie.

Republikańscy ustawodawcy pracują nad nową propozycją ustawy stanowej, która obniżyłaby mieszkańcom Connecticut rachunki za ogrzewanie. Fot. Wikimedia

Plan proponowany przez republikanów obejmuje wyeliminowanie części kosztów na rachunkach za usługi komunalne. Zgodnie z założeniami dałoby to oszczędności w wysokości 22 dolarów na rachunku wynoszącym 150 dolarów. Fundusze, w ramach których dokonane byłyby oszczędności, finansują m.in. ustawę o czystym powietrzu, Green Bank i inne programy energii odnawialnej. Republikanie chcą, by zaczęły być finansowane ze stanowego budżetu. Dałoby to wg nich potencjalne oszczędności w wysokości 210 dolarów rocznie.

Długoterminowe rozwiązania systemowe mające na celu obniżenie kosztów mogą obejmować rozbudowę rurociągów gazu ziemnego, inwestowanie w energię wodną i przyciągnięcie większej liczby firm energetycznych na rynek Connecticut.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -