niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyUbezpieczenie dzieci bez względu na ich status imigracyjny

Ubezpieczenie dzieci bez względu na ich status imigracyjny

Kolejne 16,000 dzieci może otrzymać w New Jersey opiekę zdrowotną niezależnie od ich statusu imigracyjnego. Informację w środę 18 stycznia przekazał gubernator stanu Phil Murphy podczas eventu dedykowanemu rozszerzeniu od nowego roku programu Medicaid.

Wg nowego prawa wszystkie dzieci w stanie New Jersey będą miały stały dostęp do opieki medycznej bez względu na status imigracyjny. Dla kwalifikujących się rodzin będzie ona bezpłatna. Fot. Archiwum WEM

Jego rozbudowa jest najnowszą fazą inicjatywy „Cover All Kids”, której celem jest zapewnienie dostępu do opieki zdrowotnej wszystkim mieszkańcom New Jersey poniżej 19. roku życia. Departament Opieki Społecznej, który nadzoruje Medicaid, przeznaczył 11 milionów dolarów w stanowym budżecie na sfinansowanie inicjatywy.

Jak podkreślił Murphy na konferencji prasowej w Morristown, rozwiązanie to jest nie tylko słuszne moralnie, ale dobre dla ogólnego stanu zdrowia mieszkańców naszego stanu, we wszystkich formach, jakie może ono przybierać.

Projekt rozpoczął się w lipcu 2021 roku. Do końca 2022 roku Departament Opieki Społecznej objął ubezpieczeniem zdrowotnym ponad 47,000 dzieci, z których wiele miało do niego dostęp po raz pierwszy w życiu. Aby zakwalifikować się do programu, kandydujące do niego rodziny muszą zarabiać mniej niż 355% federalnej kwoty poziomu ubóstwa, co stanowi 8,210 dolarów miesięcznie dla czteroosobowej rodziny.

Wniosek o przyjęcie do stanowego programu Medicaid pozostanie taki sam dla nowo kwalifikujących się dzieci, podobnie jak zakres ubezpieczenia, niezależnie od statusu imigracyjnego wnioskodawców. Można go złożyć na stronie NJ FamilyCare bądź pod numerem 1-800-701-0710, gdzie wniosek wypełnić można z pomocą koordynatora ds. świadczeń zdrowotnych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -