sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkZastępca gubernatora podał się do dymisji

Zastępca gubernatora podał się do dymisji

Brian Benjamin nie jest już zastępcą gubernator stanu Nowy Jork. Informację o rezygnacji z pełnionego urzędu przekazała we wtorek 12 kwietnia Kathy Hochul. Decyzja podjęta została po oskarżeniach o defraudację kampanijnych funduszy, której miał dopuścić się w trakcje trwania ostatniej kampanii wyborczej.

Zastępca gubernatora stanu Nowy Jork Brian Benjamin podał się do dymisji. Fot. Wikimedia Commons

Jak podkreśliła w swoim oświadczeniu gubernator stanu, rezygnację Benjamina przyjęła natychmiastowo. Było dla niej jasnym, że w zaistniałej sytuacji nie mógł on kontynuować swojej służby wobec mieszkańców Nowego Jorku. Podkreśliła, jak ważnym elementem sprawowania urzędu tego typu jest zaufanie społeczne, które niestety w tym wypadku zostało utracone.

Z kolei z oświadczenia, jakie przygotowali obrońcy Benjamina, James D. Gatta i William Harrington, wynika, że jego czyny – w ich ocenie – były wątpliwe, jednak nie były przestępstwem. Zwrócili uwagę, że tego typu sprawa nie miała jeszcze miejsca na terenie USA. Sporną kwestią było przekazanie przez zastępcę gubernator stanu kwoty 50,000 dolarów na rzecz instytucji Friends of Public School Harlem.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -