poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaDane covidowe będą raportowane co drugi tydzień

Dane covidowe będą raportowane co drugi tydzień

Razem ze spadkami w statystykach zachorowań na Covid-19 i liczby hospitalizacji z powodu koronawirusa Floryda zmieniła podejście do raportowania danych na ten temat. Florida Health Department w piątek 18 marca wydał komunikat dotyczący nowych zasad, zgodnie z którymi aktualne dane dotyczące pandemii będą przekazywane opinii publicznej. Mieszkańcy stanu otrzymywać będą komunikaty zaledwie raz na 2 tygodnie.

Dane na temat zakażeń wirusem Covid-19 będą raportowane na Florydzie raz na dwa tygodnie. Fot. Archiwum WEM

Oznacza to, że Floryda będzie rejonem USA, który przekazuje dane tego typu najrzadziej. Pierwszy komunikat, który pojawić miał się po wprowadzeniu zmian, opublikowany został 25 marca, zgodnie z zapowiedzią rzecznika Jeremy’ego Redferna z poniedziałku 21 marca. Do 15 kwietnia florydzki departament zdrowa opublikował zaledwie dwa nowe raporty.

Sytuacja ta może doprowadzić do pojawiania się nieścisłości. Statystyki będą bowiem prezentowały nieaktualny obraz zamiast rzeczywistą sytuację. Może się to przełożyć na opóźnienie ewentualnej reakcji na nagłe wzrosty zachorowań, hospitalizacji czy śmierci.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -