sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyKoniec z foliowymi torebkami

Koniec z foliowymi torebkami

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 4 maja miał być w New Jersey graniczną datą użytkowania przez supermarkety, sprzedawców detalicznych i restauracje jednorazowych torebek plastikowych. Okazuje się jednak, że nie wszystkie biznesy będą musiały zdążyć z dostosowaniem się do rozporządzenia w wyznaczonym wcześniej terminie. Instytucje, które angażują się w pomoc osobom w najtrudniejszej sytuacji, będą mogły liczyć na okres przejściowy.

Całkowity zakaz używania jednorazowych plastikowych torebek wejdzie w życie dopiero 4 listopada, choć większość sklepów i restauracji będzie musiała zaprzestać ich używania już w maju. Fot. Archiwum WEM

Na liście podmiotów tego typu znajduje się m.in. Community FoodBank of New Jersey. Jak zwrócił uwagę Carlos Rodriguez, prezes i dyrektor generalny instytucji, niebagatelne znaczenie dla tej kwestii miała i nadal ma trwająca jeszcze pandemia Covid-19.

Odkąd New Jersey zaczęło mierzyć się z pandemią koronawirusa, banki żywności i punkty wydawania posiłków w dużej mierze polegają na tych samych torbach, które już od 4 maja zaczną być objęte zakazem stanowym. Twórcy nowych przepisów, wprowadzając je, nie mogli wiedzieć o nadchodzącej pandemii ani czasie, w którym się ona utrzyma. Nie da się ukryć, że jednorazowe reklamówki znacznie ułatwiają pracę w punktach wydającym posiłki najbardziej potrzebującym. Głownie z myślą o nich 25 marca stanowa legislatura wprowadziła w życie nowy przepis, mówiący o 6-miesięcznym okresie przejściowym, który pozwoli instytucjom tego typu dostosować się do nowych realiów funkcjonowania. Oznacza to, że jednorazowe torby znikną z użycia w punktach pomocowych dopiero 4 listopada.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -