niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSARhode IslandNowy wzór tablic rejestracyjnych w Rhode Island

Nowy wzór tablic rejestracyjnych w Rhode Island

Pojazdy w Rhode Island wkrótce będą miały nowe tablice rejestracyjne. Zmienią one standardowy wzór używany przez ostatnie 25 lat.

Nowy wzór tablic rejestracyjnych w Rhode Island wejdzie w życie pod koniec tego roku. Fot. RI DMV

Gubernator Dan McKee ogłosił w środę 13 kwietnia w trakcie spotkania z prasą zwycięzcę konkursu na nowy wzór tablic rejestracyjnych. Wygrał projekt, którego autorem jest Willem Van Lancker z South Kingstown. Jeszcze w tym roku na ulicach Rhode Island pojawią się pojazdy z tablicami rejestracyjnymi o nowym wzorze.

Projekt stworzony przez Van Lanckera wyróżniają mniejsze niebieskie fale i kotwica. Wygrał on konkurs, w którym to mieszkańcy stanu oddawali głosy na najlepszą propozycję nowego wzoru. Głosy można było oddawać za pośrednictwem strony, a w ostatecznej puli konkurujących ze sobą projektów znalazło się pięć projektów – głównie zdobionych motywami fal, kotwic, a nawet mostu w Newport. Według stanowych władz oddano około 300,000 głosów.

Van Lancker pytany o wygraną w konkursie, nie krył satysfakcji. Absolwent Rhode Island School of Design stwierdził, że ma ona dla niego duże znaczenie – Rhode Island jest jego stanem rodzinnym i cieszył się, że w choć taki sposób mógł go uhonorować.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -