niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSAConnecticutWykrywacze metalu w szkołach publicznych w Hartford

Wykrywacze metalu w szkołach publicznych w Hartford

Uczniowie, nauczyciele i goście już wkrótce zauważą zmianę, wchodząc do niektórych szkół publicznych Hartford. Zostaną poddani badaniu wykrywaczem metalu – losowo używanym w różnych lokalizacjach i wejściach. Ma to zapobiec wnoszeniu broni na teren budynków szkolnych.

Uczniowie średnich szkół w Hartford będą losowo sprawdzani za pomocą wykrywaczy metalu, czy nie wnoszą broni. Fot. Archiwum WEM

Do tej pory miasto złożyło zamówienie na 6 wykrywaczy metalu. Decyzja o ich wdrożeniu w lokalnych szkołach została podjęta po incydencie w Weaver High School, gdzie na początku października do budynku wniesiono broń, zmuszając władze placówki do jej wielogodzinnego zamknięcia.

Zamówione wykrywacze będą używane zarówno w szkołach, jak i na imprezach szkolnych. Specjalistyczny sprzęt ma być odpowiedzią na określone obawy lub zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Będzie on użytkowany głównie w szkołach średnich.

Według urzędników szkolnych wykrywacze metalu będą elementem szerszej strategii, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa szkół publicznych w Hartford. Obejmie ona również dodatkowe szkolenia dla personelu, kamery bezpieczeństwa, zatrudnienie 100 funkcjonariuszy ochrony i współpracę z Departamentem Policji Hartford.

Fundusze na wykrywacze metalu pochodzą z budżetu ochrony okręgu szkolnego. Wynosi on ponad milion dolarów rocznie. Kuratorium oświaty skonsultowało się przed zamówieniem z uczniami, rodzicami i administratorami szkół, którzy poparli pomysł zakupu wykrywaczy metali.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -