wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaUSANowy JorkWalka z przestępczością w metrze trwa

Walka z przestępczością w metrze trwa

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul i burmistrz NYC Eric Adams ogłosili w sobotę 22 października plan zwiększenia obecności funkcjonariuszy policji w systemie tranzytowym metra. Jest to reakcja na serię ataków i wypadków, które wzbudziły realne obawy o bezpieczeństwo podróżujących.

Dodatkowe służby policyjne będą walczyć z rosnącą falą przestępstw i przemocy mających miejsce na stacjach nowojorskiego metra. Fot. Wikimedia Commons

Zgodnie z deklaracją gubernator Hochul, stan pomoże zapłacić metropolii za dodatkowe 1,200 nadgodzin dziennie dla funkcjonariuszy policji, którzy zostaną skierowani do patrolowania metra. Dodatkowo bezpieczeństwo nowojorczykom mają zapewnić instalowane aktualnie wewnątrz wagonów kamery.

Plan ogłoszony na wspólnej konferencji prasowej gubernator i burmistrza na Grand Central Station na Manhattanie był ostatnim z serii wysiłków zmierzających do rozwiązania problemu przemocy w metrze. Nasilił się on podczas pandemii. Jednym z pierwszych kroków, jakie Adams wykonał w styczniu po objęciu urzędu, było ogłoszenie planu zwiększenia liczby patroli policyjnych. Niestety decyzja nie powstrzymała przemocy. W 2022 roku w metrze popełniono dziewięć morderstw.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -