poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaUSANew JerseyWsparcie dla firm, które ucierpiały wskutek huraganu

Wsparcie dla firm, które ucierpiały wskutek huraganu

W piątek, 3 września, gubernator New Jersey Phil Murphy ogłosił wstępne szczegóły proponowanego planu udzielania dotacji małym firmom z New Jersey poszkodowanym wskutek huraganu Ida, który w środę i czwartek spustoszył Nowy Jork i New Jersey.

Huragan Ida, który szalał na wschodnim wybrzeżu USA 1 i 2 września, wyrządził w New Jersey ogromne szkody. Fot. Archiwum WEM

New Jersey Economic Development Authority (NJEDA) otrzymał zadanie stworzenia i administrowania programem, który zapewni krótkoterminowe, natychmiastowe wsparcie w zakresie zapłaty czynszu lub spłaty kredytu hipotecznego dla firm i organizacji non-profit z New Jersey z maksymalnie 50 pracownikami, którzy ponieśli szkody wskutek huraganu 1 i 2 września. Program ma też obejmować natychmiastową pomoc w przyszłości, jeśli New Jersey zostanie poszkodowane wskutek powodzi, huraganu czy tym podobnych zjawisk atmosferycznych.

Dzięki proponowanemu programowi, którego fundusz opiewa na kwotę 10 milionów dolarów, małe firmy i podmioty non-profit zatrudniające do 50 pracowników będą mogły ubiegać się o dotacje w wysokości od 1000 do 5000 dolarów.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -